Kõrvarõngad | Siin & Sääl

Kõrvarõngad

Hõbedaste detailidega kõrvarõngad, mis on kaunistatud värvilise emailplaadiga ja graafiliste mustreitega. Valmistatud hõbedast.

Käsitöö, Maia Gochashvili (Gruusia).

***

Maiad sai räsida lausa kahes sõjas. Esmalt pidi Maia Tshinvalist lahkuma 1991. aastal, kui ta pidi kolima sõja eest tädi juurde.  perekonTeisel korral, 2008. aastal, kolis Maia Tserovani sisepõgenike asulasse. Ta pidi maha jätma oma lapsepõlvekodu ja kõik muu, mis oli talle seni olnud kallis - see kõik oli kadunud. Minevik. 

Tserovanis õppis Maia emailist ehteid meisterdama. Ehete valmistamine pakkus Maiale palju rõõmu ning lootust keerulisest olukorrast välja rabeleda. Ehete meisterdamine ei olnudki mitte lihtsalt teraapiline tegevus, vaid peagi sai sellest Maia põhiline sissetulekuallikas. Maia nišiks on motiivid Gruusia riietusest (chokha), tulpidest ja sinisest laudlinast. Maia peab sotsiaalse ettevõtte Ikorta arengut oluliseks tervele Tserovani kogukonnale. Nad ei ole lihtsalt sisepõgenikud, vaid on võimelised end jälle jalule ajama. 

Sotsiaalse ettevõtte Ikorta asutas 2012. aastal mittetulundusühing Parema Tuleviku nimel. Organisatsioon tegutseb Tserovani IRL -is. 2008 aasta Vene-Gruusia sõja tõttu on Gruusias siiani sadu riigisiseselt ümberasustatud inimesi. Enamik neist elab Tserovanis. Ikorta pakub Tserovani asulas elavatele isukutele eneseteostust ja töövõimalusi. Ettevõtte valmistab Gruusia traditsioonilisi emailiga kaunistatud käsitööesemeid. Müügist saadud tulu suunatakse asula noorte ja naise arengu toetamisse.