Ripats | Siin & Sääl

Ripats

Lisa ostukorvi

Kogus: x 27,00 EUR
Toode on lisatud ostukorvi!
Lisa

Hõberipats värviiste ja gemoeetriliste emailkaunistustega. Ketti müüakse meie kodulehel eraldi. 

Käsitöö, Ana Zaridze (Gruusia).

Ana kirjeldab Tserovanisse kolimist kui väljakutset lahkuda oma kodust ja kolida kogu oma elu mõttetusse ja tühja kohta - kohta, kuhu ei mahu armsad ja isiklikud lapsepõlvemälestused. "Miks võivad mõned vabalt liikuda, samas kui teistelt võetakse nende õigused?" mõtiskles Ana, toona vaid 12-aastase tüdrukuna.

Ana ütleb, et igaühe kogemus Tserovani sisepõgenike asulas on erinev. Kui Ana liitus Ikorta sotsiaalse ettevõttega, muutis see tema elu. Ana võttis osa ehete valmistamise kursusest ja maandus tööpostile, kus ta saab väljendada oma loovust soojade ja avatud kolleegide kõrval. 

Sotsiaalse ettevõtte Ikorta asutas 2012. aastal mittetulundusühing Parema Tuleviku nimel. Organisatsioon tegutseb Tserovani IRL -is. 2008 aasta Vene-Gruusia sõja tõttu on Gruusias siiani sadu riigisiseselt ümberasustatud inimesi. Enamik neist elab Tserovanis. Ikorta pakub Tserovani asulas elavatele isukutele eneseteostust ja töövõimalusi. Ettevõtte valmistab Gruusia traditsioonilisi emailiga kaunistatud käsitööesemeid. Müügist saadud tulu suunatakse asula noorte ja naise arengu toetamisse.