Ripats | Siin & Sääl

Ripats

Lisa ostukorvi

Kogus: x 23,00 EUR
Toode on lisatud ostukorvi!
Lisa

Hõberipats väljalõigatud detailide ja erksates värvides emailkaunistusega. Ketti müüakse meie kodulehel eraldi. 

Käsitöö, Tamar Berianidze (Gruusia).

Kui sõda 2008. aastal puhkes, käis Tamar 11. klassis. Pärast kodukülast põgenemist pidi ta nii sageli kolima, et käis kokku enam kui kümnes erinevas koolis. Keskkooli lõpetas ta juba Tserovani sisepõgenike asulas. Olles lummatud kunstist ning keskendudes keraamikale, omandas Tamar Thbilisis kraadi, kuid pidi selleks igapäevaselt pendeldama Thbilisi ja Tserovani vahel. Niipea, kui avanes võimalus, kandideeris Tamar Ikorta emailist ehete valmistamise kursusele.

Tamari enesväljendus on seotud tema enda ja kogukonna kogemustega. Tema ülikooli lõputöö uuris sisepõgenike teekonda, kodu kaotamist ja uue ülesehitamist. Sellest ajast peale on Tamar võtnud initsiatiivi ja osalenud mitmetes kodude ja kaotatud inimese mälestamise projektides.

Sotsiaalse ettevõtte Ikorta asutas 2012. aastal mittetulundusühing Parema Tuleviku nimel. Organisatsioon tegutseb Tserovani IRL -is. 2008 aasta Vene-Gruusia sõja tõttu on Gruusias siiani sadu riigisiseselt ümberasustatud inimesi. Enamik neist elab Tserovanis. Ikorta pakub Tserovani asulas elavatele isukutele eneseteostust ja töövõimalusi. Ettevõtte valmsitab Gruusia traditsioonilisi emailiga kaunistatud käsitööesemeid. Müügist saadud tulu suunatakse asula noorte ja naise arengu toetamisse.