Türgi lõunasöök Siit & Säält | Siin & Sääl

Türgi lõunasöök Siit & Säält

20.08.2020 13:00-15:00
Telliskivi loomelinnaku keskplats
Tallinn

Kas sina tead, kuidas maitseb lahmadžun? Või kuidas öelda türgi keeles “head isu”? Kas oled mõelnud, millest Eestis elavad türklased mõtlevad või millega nad tegelevad?

Kutsume noori ja vanu tallinlasi sõbralikule Türgi-Eesti lõunasöögile, et koos türgi roogi maitsta ja üksteist muusika, kunsti ja jutu käigus paremini tundma õppida.

Miks? Türgi kogukond Eestis tahab tallinlasi kostitada ning enda kultuuri ja tegemisi tutvustada. Eestis elab umbes paar tosinat türgi peret, kellele meeldib süüa teha ning oma roogi naabrite ja kogukonnaga jagada. Seda on eriti tore teha just 20. augustil, mil saame koos tähistada Eesti taasiseseisvumispäeva. Muusikat mängivad armeenia päritolu Maka Voskanyan ja kasahhi päritolu Ayan Sagymbay.

Kes? Lõunasöök on kõigile avatud ja peresõbralik. Oleme valmis pakkuma süüa umbes 50–100 inimesele. Üritust korraldavad koos Türgi kogukond, Siin & Sääl ja Eesti Pagulasabi.

Üritus on tasuta, kuid palun registreeri end selle lehe kaudu, et teaksime, mitu lahmadžuni valmistada: https://forms.gle/u8bcrM18nB4mJfcu9

Mis? Maitsev söök, toredad inimesed, muusika ja tants, tegevused lastele. Loome kunstniku, kokkajate ja sööjate koostegevuses kirju kunstiteose, et meie üritusest jääks Türgi kogukonnale ilus kingitus.

Ajakava:
13.00 Ürituse algus, avasõnad
13.30 Muusikaline etteaste
14.00 Ringmängud lastele
13.00–15.00 Lõunasöök ning ühine maalimine

Näeme 20. augustil Telliskivis!